Tolerance jiných kultur

31. října 2013 v 19:03 | Madandcheeky |  Moje tvorba
Na světě je tolik lidí a nejsou dva stejní. Někteří ctí stejnou kulturu, ale jejich názory jsou pouze podobné, nikoli stejné. Měl by se svět řídit podle většiny? Nebo má každý právo na svůj názor?
Každý má svoji zem, svůj domov a prostředí na jaké je zvyklý. Tam, kde je člověk doma, může projevovat jakékoli názory, aniž by mu někdo bránil. Ale co jinde? Může člověk, který uznává jinou kulturu nebo jiné náboženství svobodněžít v oblasti, pro kterou není daná kultura či nábožeství typické?
Nejprve si můžeme připomenout historii, ve které došlo například k vyvražďovaní židů v koncentračních táborech. Většina lidí zastává názor, že taková netolerance a násilí vůči jiné rase je nespravedlivá a takovéhle zacházení je velmi hrubé a brutální. Nemůžeme přeci dovolit, aby se tohle opakovalo, protože každý má právo na svůj život.
Tolerance je velmi důležitá věc, co se týče vztahů mezi různými etniky, skupinami nebo menšinami. Neměli bychom nikoho odsuzovat za to, jaký je, k jakému se hlásí náboženství, jak se obléká nebo jaké dodržuje zvyky a tradice, protože nás se tohle netýká. Jejich životní styl je čistě jejich věc. Jediné, co můžeme, je tiše nesouhlasit. Svůj názor můžeme sice projevit, ale není jisté, zdali bude kladně přijat.
Jakékoli ubližování a schazování jiných rasových skupin je považováno za rasismus, což je zločin. To chceme být všichni zločinci? Tolerantní lidé většinou nechápou chování rasistů.
Zkusme se vcítit do nějakého přistěhovalce, který vyznává například jiné náboženství, než je typické pro zemi, do které se právě přistěhoval. Co byste dělali? Nechali byste sibrát svůj názor nebo byste si stáli za svým a dál dodržovali své zvyky a tradice, které jsou pro vaše náboženství nebo kulturu typické? Rozhodně vby vám nebylo příjemné, kdyby se vám někdo snažil vnucovat své vám nesympatické názory nebo kdybyste museli na svém životním stylu něco změnit. To znamená, proč bychom tohle měli dělat ostatním, když by to ani nám nebylo příjemné?

Naše názory na různé kultury jsou rozmanité a musíme je projevovat s mírou, tolerovat se navzájem a respektovat pravidla slušného chování. Na závěr bych zmínila přísloví: Chovejme se k ostatním tak, jak chceme, aby oni chovali k nám.

Tak za tohle veledílo jsem dostala za dvě. Nechápu proč. Aspoň jsem přišla na to, co doopravdy chci. Když dostanu dvojku ze slohovky, mám z toho blbou náladu... Když z matiky tak je mi to jedno (ještě se někdy raduju). Psaní je něco, na čem mi opravdu záleží. Jedinou slohovku nepodcením, tisíckrát kontroluju, opravuju, přepisuju, abych to měla co nejdokonalejší. Ne, prostě tady slečnq má za dvě, protože... protože se mi nelíbí její rukopis (ano, ještě ty úvahy musim psát jak debil ručně). jo, tohle mi dneska naše učitelka řekla. Co si sakra myslí? No tak ta její nenávist vůči už je fakt hardcore. Z čestiny mi vychází na čtrvtletí čistá 3. Cožpak tohle není kvalitní práce? To jsem horší než ti huliči z naší třídy, co se celý dny jen flákaj a úvahy mastěj ve škole? Není to fér. Tahle učitelka mi už teď ničí spisovatelskou kariéru pátym rokem a ještě 3 bude. Skvělý!
Ne, já vím. Asi si teď řikáte, co si ta nána myslí, že by měla bejt nejlepší a pořád dostávat jedničky?? Ale mě to opravdu mrzí, že nedostanu ani tu šanci na jedničku, většinou pomalu ani na dvojku. U týhle učitelky rozhodně ne. Jo a ještě jedna hláška pro pobavení (spíš k pláči): "Ha, Nino, dneska nejseš přezutá, takže máš za pět!!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BeeDee BeeDee | Web | 31. října 2013 v 22:04 | Reagovat

Mě se ta práce líbí, souhlasím s tvými myšlenkami =) Rozhodně nepíšeš špatně, tak se nesmíš nechat odradit nějakou krávou, která je náhodou bohužel tvoje učitelka..

2 Filipek-605 Filipek-605 | Web | 3. listopadu 2013 v 23:17 | Reagovat

Ahoj, hezkej blog :-) Můžeš se kouknout i na můj a zahrát si slovní fotbálek :) http://slovni-fotbal-hra.kvalitne.cz/?bid=605

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama